ROC Amsterdam: roosters nog niet klaar, leerlingen naar huis

In de Telegraaf haalt deelraadvoorzitter Marcouch van Amsterdam Slotervaart hard uit naar (o.a.) ROC Amsterdam.
Veel lessen vallen uit en lerlingen hangen op straat. Opmerkelijk citaten: “In het begin van het schooljaar zijn leerlingen van het ROC Amsterdam drie weken naar huis gestuurd omdat de roosters nog niet klaar waren. En het komt geregeld voor dat de docenten gewoon wegblijven
en: “Schooldirecteuren schuiven alles af, wat goedwillende docenten demotiveert.”

in Trouw wordt melding gemaakt dat het MBO faalt bij de begeleiding van de zwakke leerling, maar “dat men nu in de gaten heeft dat er iets moet gebeuren”.
Gelukkig is het allemaal heel verklaarbaar, men heeft een goed excuus: De roc’s (de instellingen voor mbo) bestaan nog maar een dikke tien jaar, verklaart Van Veen. „In die tijd hadden ze andere zaken aan hun hoofd, zoals hun eigen organisatie en een grote onderwijsvernieuwing, het competentiegerichte onderwijs.”
De school had andere zaken aan het hoofd, de eigen organisatie en het CGO. Goh! Wat verrassend! Waren dat niet precies de punten die we hier al jarenlang naar voren brengen?

Er zijn twee mogelijkheden: óf al die ROC’s worden bestuurd door overbetaalde volslagen incapabele bestuurders die kennelijk andere belangen hebben dan goed onderwijs, óf het is zo dat zelfs met de beste, want boven JP norm betaalde, bestuurders, het onmogelijk is om dergelijke onderwijs molochs te besturen. Het kan natuurlijk ook zomaar de combinatie an beide factoren zijn, dat dergelijke molochs incapabele grootgraaiers aantrekken of dat incapabele grootgraaiers dergelijke molochs uit de grond stampen.

Maar.. geeft allemaal niks, de verplichte invoering van CGO gaat gewoon door. Dijsselwie?

update: Nog een artikel hierover in Trouw

6 Reacties

  1. Vox populu “Het was een zootje !!”
    Het was een zooitje”, vindt Abdel, drop-out en nu hangjongere op het Allebéplein in Slotervaart. „Er vielen steeds lessen uit, het onderwijs leek nergens op. En toen ik echt helemaal gedemotiveerd was en begon te spijbelen, kwam er ineens iemand die van de ene op de andere dag heel streng ging doen. Toen ben ik eraf geflikkerd. En nu hoor ik van anderen dat het er weer een zooitje is.”

    Wat moet je nu doen, luisteren naar de stem van het volk “maar dan ben je populistisch bezig” of gewoon zeggen dat het niet zo is.

    Afwachten wat de PvdA gaat doen, misschien luisteren ze een keer naar het volk ……………..

    • echt onderzoek en daarna eventueel hard ingrijpen
      Ik denk wel dat bovenbeschreven gebeurtenis waar is maar het kan hier ook om een jongere gaan die zijn straatje wil schoon wassen. Alleen op dit verhaal de school veroordelen lijkt op het accepteren van gesundes Volksempfinden.
      Seger Weehuizen

    • Inzake hangen
      Ik ben het eens met Malmaison. Zo’n Abdel hangt misschien wel overal de hangjongere uit. Of hij nu buiten hangt of op het ROC; zou hij wel voldoende overzicht hebben om zo’n ROC te beoordelen? Hij kan getuigen dat er lessen uitvallen en dat is het dan. Om Abdel de hangjongere nu meteen te promoveren tot ‘het volk’ vind ik overdreven.

      • Leeuwarden
        in Leeuwarden waar een manager die de boel heeft laten ontploffen en nu advisuer is ,waren leerlingen die aangaven niets te leren op deze ROC, er moeten daar ook ruim 25 leraren ontslagen worden, ten minste dat meldde Radio I ruim een week geleden.

        Laten wij het alles maar afdoen als incidenten en net doen of er niets aan de hand is, rustig gaan slapen en daarna gewoon over gaan tot de orde van de dag…………………….

    • Ja, ja; een zootje
      Dat vinden vast ook onze leerlingen die we van de opleiding hebben gestuurd omdat ze:
      – altijd te laat kwamen
      – bijna nooit hun boeken en gereedschappen bij zich hadden
      – erg vaak afwezig waren (al of niet met formele ziekmelding)
      – geen blijk gaven dat ze een beroep wilden leren (jullie moeten mij maar motiveren)
      – buiten de lestijden NIETS aan hun schoolwerk wensten te doen
      – wel studiefinanciering incasseren voor een fulltime opleiding, maar ondertussen een halve bijbaan hadden
      – enzovoorts enzovoorts

      • kiezer ontwaak!
        Er zijn grosso modo 2 duidelijke groepen die de Nederlandse kiezer en belastingbetaler uitlachen: aan de onderkant de groep van allochthone jongens die gerelateerd zijn aan de gastarbeiders uit Marokko en Turkije en aan de sociale bovenkant schoolbestuurders en managers die zich ongecontroleerd kunnen verrijken. Er zijn ook groepen die het huilen nader staat dan het lachen: de gewone leraren op de werkvloer en de allochthone meisjes die zich op een fatsoenlijke manier willen losmaken uit knellende familiebanden. De politiek heeft laatstgenoemden het jaren lang extra moeilijk gemaakt, namelijk door zoveel mogelijk “omwegen” in het onderwijs af te sluiten. Wanneer laten kiezers nu eindelijk merken dat ze niet langer meer de draak met zich laten steken?
        Seger Weehuizen

Reacties zijn gesloten.