Heel soms, echt, dan denk je dat alles in beter vaarwater terecht komt. Adviezen van de Onderwijsraad die de vinger op een zere plek lijkt te leggen, steeds meer kritische berichten in de media over Het Nieuwe Leren, een groeiend aantal leden voor BON en ga maar door.
En met enkele stevige, onbeholpen dreunen uit onderwijsland sta je weer met beide benen flink op de ijskoude grond.
Minister Van der Hoeven wil dat de deuren van basisscholen op slot gaan en conciërges gaan surveilleren naar aanleiding van het drama in Hoogerheide. Dat we weer even weten wie over ons onderwijs gaat, een populist die regeert bij de waan van de dag en als een haas zo bang voor publieke kritiek volledig beleid wil maken op basis van één, hoogst uitzonderlijke, tragedie. Slaapt u maar zacht, dat zit wel goed.
Maar dat soort luchtfietserij is niet wat mijn dag echt verziekte. Uit betrouwbare bron, laat ik het voor mijn eigen gemoedsrust nog op een gerucht houden, ving ik op dat op dit moment, één jaar vóór de invoering van de vernieuwde Tweede Fase, er een commissie bestaat die zich bezighoudt met een wederom te verbeteren Tweede Fase. U leest het goed: er wordt aan een nieuwe hervorming gewerkt op het moment dat de eerstvolgende hervorming nog in moet gaan (2007). Het is zo krom dat ik er niet eens een rechte zin van kan maken.
Het is een ziekelijke, schandalige werkverschaffing van onderwijskundigen en managers. We hoeven de uitkomsten van de volgende hervorming niet eens meer af te wachten, want er ligt toch alweer een nieuwe klaar. Het onderwijs is een speeltuin van onderwijskundigen en managers en beide groepen lachen zich een breuk om die armzalige stumpers in het werkveld. Die horen hun nieuwe opdracht wel. De docent wordt gedegradeerd tot ‘Doener’. Heb je je bouwwerkje na alle tegenslagen (aanslagen) eindelijk weer in elkaar, ach… u kent de Freggles.
Het heilige credo in die nieuwe verbetering heet trouwens ‘vakintegratie’, niet nieuw voor ons, maar dat u even weet dat de overheid er werk van maakt. Onderwijskundigen integreren zich een ongeluk en weten daarbij wederom het werkveld op kundige wijze te vergeten. Ik breng graag even in herinnering de vakintegratie waarvan ik weet: twee uren aardrijkskunde plus twee uren geschiedenis maken drie uren Mens & Maatschappij. Telt u mee? Voorts noemen we het onderwijsvernieuwing en je moet wel een compleet verbitterde sikkepit zijn, wil je je dan nog publiekelijk afvragen of het niet weer een bezuiniging betreft.
O, allen waakt, wanneer uw schoolleiding begint over leuke vakoverstijgende dingen en vermoed met recht de metersdikke geheime agenda.
Wie heeft informatie over de Nieuwste Nieuwe Vernieuwde Tweede Fase? Laat er iemand opstaan en zeggen dat ik het mis heb.
Groet,
Catilina (verbitterd en sarcastisch)
nog 2 profielen
Doorgesijpeld .Er komen nog 2 profielen i.p.v. 4 in het VO. 1 profiel maatschappij gericht en 1 profiel technisch gericht.
Dat je het weet.
Wordt het alfa en beta of misschien toch maar VWO A en VWO B
Altijd spannend die veranderingen
Voorschot op eigen falen
Betekent dit nu dat de overheid zelf al van mening is dat de vernieuwde Tweede Fase van 2007 niet gaat werken? Ik kan er weinig anders in zien.